W dniu 19 czerwca] 2026 roku w murach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potoku odbyło się wyjątkowe wydarzenie artystyczne. Uczniowie klasy trzeciej pod kierunkiem wychowawczyni pani Teresy Korony-Garbacik, przygotowali dla dzieci z Samorządowego Przedszkola w Potoku spektakl teatralny na podstawie znanej baśni H. Ch. Andersena pt. „Brzydkie Kaczątko”. Młodzi aktorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przenosząc widownię w świat podwórkowego życia, stawu i zwierzęcych perypetii. Trzecioklasiści wykazali się świetną dykcją i naturalnością, wzbudzając u najmłodszych salwy śmiechu oraz chwile wzruszenia. Dzięki kolorowym, estetycznym strojom oraz pomysłowym dekoracjom sala gimnastyczna zmieniła się w malowniczy świat. Całość dopełniła starannie dobrana muzyka, która budowała napięcie i podkreślała charakter poszczególnych scen.
Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Potoku z zapartym tchem śledziły losy odrzuconego kaczątka, które ostatecznie przemieniło się w pięknego łabędzia. Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami, a żywa reakcja przedszkolaków była najlepszym dowodem na to, że przedstawienie było bardzo angażujące i ciekawe.
Inicjatywa spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. To artystyczne przedsięwzięcie okazało się nie tylko wspaniałą formą integracji środowiska szkolnego i przedszkolnego, ale również świetną lekcją empatii, tolerancji i akceptacji. Uczniowie klasy trzeciej mogli sprawdzić swoje talenty aktorskie, a przedszkolaki spędziły czas na wartościowej i rozwijającej zabawie.
"Brzydkie kaczątko"- integruje szkołę i przedszkole.













